Friendship 2018/2019

Friendship 2017/2018

Friendship číslo 6

číslo 6Milí čitatelia!
Školský rok sa práve láme v polovici. Mnohí si vydýchnu s nádejou, že druhý polrok bude úspešnejší. Iní sa zas tešia z dosiahnutých pokrokov. Pevne dúfame, že v jazykovej oblasti patríte do tej druhej skupiny a že Friendship vám výdatne pomáha napredovať!
Aj vo februárovom vydaní nájdete spracovanú problematiku a témy, ktoré majú ambíciu posunúť vás vpred. Z obsahu vyberáme:

 • Diskusia: Extrémy a extrémizmus, Slovenské verzus zahraničné produkty
 • Sviatky: Svätý Valentín
 • Zamestnania a povolania: čašníčka/čašník
 • Literatúra: Jerome Klapka Jerome
 • Jazykové okienka: vyjadrenie času, zameniteľné prídavné mená

Samozrejmosťou sú doplňujúce úlohy, cvičenia a otázky. Opäť môžete získať knihu v angličtine, ak sa zapojíte do našej súťaže. Zároveň upozorňujeme na ďalšie aktivity a cvičenia k vybraným článkom, ktoré je možné nájsť na našej webovej stránke.
Došli vám, učiteľom, nápady? Okrem celej strany v časopise, venovanej metodike vám Friendship ponúka možnosť osobného stretnutia na seminári alebo na otvorenej hodine priamo vo vašej škole s vašimi študentmi, kde sa zoznámite s ďalšími užitočnými tipmi a stratégiami, ako efektívne používať text na bežnej hodine. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.
Dočítania!

Friendship číslo 8

číslo 8Milí čitatelia!
Prišla jar so všetkým, čo k tomu patrí: príjemné počasie, prvoaprílové žartíky, Veľká noc a k tomu nové jarné vydanie časopisu Friendship.
V aktuálnom čísle opäť nájdete inšpirácie na diskusiu, zaujímavé informácie, ako aj hodnotné tipy na zlepšovanie jazykovej úrovne. Nechýbajú ani cvičenia, súťaž, metodika pre učiteľov a doplňujúce cvičenia na našej webovej stránke.

ponúkam vám prehľad spracovaných tém:

 • Diskusia: domáce práce, environmentálna výchova
 • Sviatky: Veľká noc
 • Povolania a zamestnania: automechanik
 • Literatúra: William Shakespeare
 • Jazykové okienka: nárečové výrazy, slová s podobným významom

Prajeme vám príjemné a užitočné čítanie!

Friendship číslo 7

číslo 7Milí čitatelia,
zima je už definitívne za nami a my vám ponúkame čerstvé jarné číslo časopisu Friendship. Ako vždy, aj tentoraz sme sa snažili vybrať témy, ktoré budú baviť, vzdelávať a posúvať vás jazykovo dopredu.
Z tém vyberáme:

Opäť súťažíte o knihu. Opäť máte možnosť otestovať svoje vedomosti v testovacích úlohách a cvičeniach. Opäť máte na našej stránke prístup k doplňujúcim cvičeniam.

Opäť máte možnosť zlepšiť si s nami svoju angličtinu!

Príjemné čítanie!

Friendship číslo 9-10

číslo 9-10Milí čitatelia!

Dopracovali sme sa k poslednému vydaniu časopisu Friendship v tomto školskom roku.
Po celý čas sme sa snažili, aby ste sa dostali k užitočným a ľahko spracovaným témam a informáciám, ktoré by posunuli hranice vašej znalosti angličtiny. Inak to nie je ani v aktuálnom dvojčísle. Z obsahu tridsiatich dvoch strán vyberáme:

 • Diskusia: študentské brigády, mladí ľudia a subkultúra, domáce a zahraničné produkty
 • Sviatky: Deň matiek a deň otcov
 • Zamestnania a povolania: pracovník cestovnej kancelárie
 • História: kráľ Eduard VIII
 • Maturitné témy: anglicky hovoriace krajiny, mestá a miesta
 • Jazykové okienka: idiomy, prezývky

Posledný raz je tu možnosť súťažiť o zaujímavú knihu, otestovať s nami svoje vedomosti, inšpirovať sa spracovanou metodikou a použiť doplňujúce cvičenia a aktivity z nášho webu.

Dúfame, že sme boli po celý rok vaším príjemným a užitočným spoločníkom a že nám zachováte priazeň aj v budúcom školskom roku.
Prajeme krásne leto!

Vaša redakcia

Ukážka časopisu Friendship

Objednávka ONLINE

Pre objednanie predplatného časopisov použite nasledujúci formulár – riadnym vyplnením potrebných údajov si zabezpečíte bezproblémové objednanie časopisov na celý školský rok. Ak uvediete svoju emailovú adresu, bude vám automaticky zaslané potvrdenie o zaregistrovaní vašej objednávky.

OBJEDNÁVKA

Táto webová lokalita využíva súbory cookie, ktoré nám umožňujú sledovať spôsob jej používania. Žiadne osobné údaje neuchovávame. Ak budete v používaní tejto lokality pokračovať, budeme to považovať za súhlas s uvedenými informáciami.