Friendship číslo 9-10

Friendship!Milí priatelia,
leto je tu a s ním aj letný Friendship. Čo Vás čaká?
S Tatianou Filipoiu sa presunieme do čias Divokého západu a Andrea Coddington nám prezradí, čo nerobiť v New Yorku. Na stránke British Council zase navštívime pozoruhodné miesta Británie. Čaká nás aj výlet k najmenšiemu domu v Británii či záhadného domu v Kalifornii. Dozvieme sa aj, prečo sa Texasania začali báť komárov.
China Miéville nás zavedie do ríše fantasy literatúry a čaká nás aj nesmrteľná Pýcha a predsudok Jane Austenovej.
Diskusiu vyvolajú témy ako stále rastúci počet áut, rakovina kože či úplný zákaz nosenia zbraní. V článku Debbie Gambrill  sa dočítate, prečo chlapci mávajú horšie známky ako dievčatá.
V histórii sme sa zamerali na stále obľúbené autá Henryho Forda.
Oslávime Deň matiek a Deň otcov ako aj 150. narodeniny londýnskeho metra. Porozprávame sa aj o 4. júli – dni, keď celé Spojené štáty oslavujú.
Budeme počúvať hudbu švédskej kapely Swedish House Mafia.
Precvičte si tiež angličtinu na maturitných stránkach a prečítajte si naše tipy, ako úspešne zvládnuť skúšky. Okrem toho Vás čaká súťaž o iPad.
Veríme, že Vám posledné číslo Friendshipu prinesie závan leta a dovoleniek. Prajeme Vám krásne leto plné pohody a pekných zážitkov.
Vaša redakcia

Ukážka časopisu Friendship

Objednávka ONLINE

Pre objednanie predplatného časopisov použite nasledujúci formulár – riadnym vyplnením potrebných údajov si zabezpečíte bezproblémové objednanie časopisov na celý školský rok. Ak uvediete svoju emailovú adresu, bude vám automaticky zaslané potvrdenie o zaregistrovaní vašej objednávky.

OBJEDNÁVKA

Táto webová lokalita využíva súbory cookie, ktoré nám umožňujú sledovať spôsob jej používania. Žiadne osobné údaje neuchovávame. Ak budete v používaní tejto lokality pokračovať, budeme to považovať za súhlas s uvedenými informáciami.