Friendship číslo 4-5

Friendship!Milí čitatelia,
tešíme sa, že sme opäť s Vami. V novom Friendshipe si prečítame o F. Scott Fitzgeraldovi, a filmovom spracovaní literárneho diela The Great Gatsby. Porozprávame sa o chovaní exotických zvierat a poradíme Vám, ako zatočiť s nudou. Paul McCullough sa s nami podelí o svoj najhorší a najlepší zážitok z ciest po Európe. Navštívime aj londýnsky Tower či zaujímavé miesta v Českej republike a záhadnú stavbu na Floride. Medzi vážnejšie témy patrí multikultúra vo Veľkej Británii, globálne otepľovanie či Facebook.

Samozrejme, dôležitou témou sú Vianoce. Dozvieme sa o vianočných zvykoch a navštívime mesto, ktoré cez Vianoce obdivujú návštevníci z celých Spojených štátov. S Andreou Coddington sa nadýchame atmosféry vo vianočnom New Yorku. Opäť si môžete preskúšať svoje vedomosti na maturitných stránkach. V tomto čísle sa venujeme témam nakupovanie, bývanie a zdravie. Už tradičnou prílohou vianočného čísla je CD s posluchovými cvičeniami a cvičné maturitné testy.

Prajeme Vám príjemné čítanie, veselé Vianoce a šťastný rok 2013.

Vaša redakcia


Friendship číslo 4-5 Listening Scripts. PDF (PDF, 100Kb)

Friendship Listening Activities 4-5/ 2012 _ Key PDF (PDF, 51Kb)

Friendship CD 2012

Ukážka časopisu Friendship

Objednávka ONLINE

Pre objednanie predplatného časopisov použite nasledujúci formulár – riadnym vyplnením potrebných údajov si zabezpečíte bezproblémové objednanie časopisov na celý školský rok. Ak uvediete svoju emailovú adresu, bude vám automaticky zaslané potvrdenie o zaregistrovaní vašej objednávky.

OBJEDNÁVKA

Táto webová lokalita využíva súbory cookie, ktoré nám umožňujú sledovať spôsob jej používania. Žiadne osobné údaje neuchovávame. Ak budete v používaní tejto lokality pokračovať, budeme to považovať za súhlas s uvedenými informáciami.